שאלות נפוצות-צלילה

שאלה: לכמה זמן הסמכת הצלילה שלי תקפה?
תשובה: רוב הסמכות הצלילה תקפות לכל החיים. בישראל, קיים חוק צלילה שחל על צלילות שאינן למטרה של צבא, משטרה או עבודה. בהתאם לחוק צוללים שלא צללו במשך תקופה של שישה חודשים ויותר נדרשים להשתתף בצלילת רענון. בשאר העולם צולל שלא צלל תקופה העולה על 12 חודשים נדרש להשתתף בצלילה כזו.

שאלה: מה אני צריך להביא לקורס צלילה?
תשובה: בגד ים, מגבת, הגנה מפני השמש והרבה מצב רוח טוב. Sea Tel Aviv תדאג לכל מה שתצטרכו לקורס שלכם, עם זאת, אנו ממליצים להתחיל את הקורס עם מסיכת צלילה איכותית, נעלי צלילה וסנפירים אישיים שברשותכם. Sea Tel Aviv משווקת מבחר רחב של ציוד צלילה מהיצרנים המובילים בשוק לכל תקציב. אנו נשמח לספק ייעוץ מקצועי כדי להבטיח את הנוחות והביצועים שהכי מתאימים לך.

שאלה: מה אני צריך להביא אם אני רוצה להשתתף באחת מפעילויות הצלילה שלכם עבור צוללים מוסמכים?
תשובה:
1) תעודת ההסמכה שלך
2) יומן צלילות עם צלילה חתומה ב- 6 חודשים האחרונים (למעט צוללים בכירים, מדריכים ועוזרי מדריך, החוק הישראלי מחייב צולל שלא צלל ב- 6 החודשים האחרונים ושאין לו צלילה חתומה להשתתף בצלילת רענון).
3) ביטוח צלילה בתוקף. ע"פ החוק הישראלי על מנת להשתתף בפעילות צלילה שלא במסגרת הדרכה (בחלק מהמקרים) על כל צולל להיות מצויד בביטוח צלילה תקף. אם אין לכם ביטוח צלילה או שאתם צריכים לחדש Sea Tel Aviv תשמח להציע לכם את הפוליסה שהכי מתאימה לכם. לחידוש/ רכישת ביטוח צלילה לחצו כאן.
4) בגדים להחלפה, מגבת והגנה לשמש וכל מה שבד"כ אתם מביאים לים או לבריכה.

שאלה: אני כאן רק לשהייה קצרה. איזה סוג של פעילות הייתם ממליצים לי?
תשובה: Sea Tel Aviv מציעה מגוון רחב של פעילויות צלילה מסביב לשעון. לשהייה קצרה אנו ממליצים על הצלילות המודרכות היומיות שלנו ביום או בלילה. את כל הצלילות ניתן לקיים בשעה שנוחה לכם מ- 6 בבוקר עד השעה 12 בלילה. Sea Tel Aviv נותנת לכם את האפשרות לתכנן את הצלילה מסביב ללוח הזמנים שלכם ולא להיפך. עבור מי שרוצה להרחיב את הידע והניסיון שלו במגוון תחומים אנו מזמינים אותכם להצטרף לאחד מקורסי ההתמחות שלנו (שנמשכים החל מיום).

שאלה: אני עובד כל יום במהלך השבוע ולפעמים גם בסופי שבוע. האם אני יכול להצטרף לפעילויות הצלילה שלכם?
תשובה: אנו מתמחים במציאת חבילת הצלילה המואמת עבור כל אחד בהתאם לצרכים האישיים של כל אחד. אנו מעצבים את לוח הזמנים ואת הפגישות בצורה הטובה ביותר ללו"ז שלכם.

שאלה: עבר זמן רב מאז הצלילה האחרונה שלי, ואני לא זוכר הרבה. מה עושים?
תשובה: Sea Tel Aviv מציעה תכנית רענון צלילה. תכנית הרענון היא למעשה סקירה של מיומנויות הצלילה הבסיסיות שנלמדות במהלך קורס הצלילה הבסיסי (כוכב ראשון). המדריך שלכם יעבור צעד אחר צעד ויזכיר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על מנת להנות מצלילה רגועה, בטוחה ומהנה. הוא גם יעדכן אתכם במיומנויות וכישורים חדשים שאולי השתנו מאז הפעם האחרונה שצללתם. עם תוכנית הרענון של Sea Tel Aviv, תוכלו לקבל בחזרה את הביטחון  ולהפוך להיות צולל מנוסה יותר שמרגיש נוח יותר מתחת למים.
החוק הישראלי מחייב צולל אשר לא צלל בתקופה של מעל 6 חודשים לבצע צלילת רענון.

שאלה: איזה סוג ביטוח יש ל- Sea Tel Aviv?
תשובה: כל המדריכים שלנו מחזיקים פוליסת ביטוח אשר מכסה את הצוללים במהלך השתתפותם בקורסי הצלילה שלנו (עותק של פוליסת הביטוח שלנו ניתן לראות במשרדנו). חוק הצלילה בישראל מחייב כל צולל מוסמך שרוצה להשתתף בפעילות צלילה לשאת ביטוח צלילה אישי. אם אין לכם ביטוח צלילה או שאתם צריכים לחדש Sea Tel Aviv תשמח להציע לכם את הפוליסה שהכי מתאימה לכם. לחידוש/ רכישת ביטוח צלילה לחצו כאן.

שאלה: האם ניתן לשכור ציוד דרך Sea Tel Aviv?
תשובה: כן, אנו יכולים לספק את כל הציוד הדרוש לכם לצלילה. כל ציוד הצלילה שלנו הוא במצב חדש ומתוחזק ומטופל כראוי מהיצרנים המובילים בענף. כמו כן, קיימים עמדות לשטיפת וייבוש הציוד.

שאלה: האם קשה ללמוד לצלול?
תשובה: לא, זה כנראה הרבה יותר קל ממה שאתם מדמיינים. הקורסים של Sea Tel Aviv מבוססים על הדרגתיות. אנחנו מתקדמים בהתאם לקצב ההתקדמות והרגשת הנוחות שלכם. רק שאתם מרגישים מוכנים אנחנו עוברים לשלב הבא.

שאלה: כמה זמן לוקח כדי להיות מוסמך כצולל מים פתוחים (קורס כוכב אחד)?
תשובה: משך הקורס משתנה מעט, אבל בדרך כלל לוקח 5 ימים ותלוי בקצב ההתקדמות האישי של כל אחד.

שאלה: בן כמה אני צריך להיות על מנת להשתתף בקורס צולל מים פתוחים (כוכב אחד)?
תשובה: הגיל המינימאלי להשתתפות בקורס מים פתוחים (כוכב אחד) הוא 12 שנים. צוללים מוסמכים בגיל 12 הם בעלי תעודה של "צולל מים פתוחים צעיר" ומוסמך לצלול בליווי אפוטרופוס שמוסמך כצולל מתקדם עד לעומק מרבי של 12 מטר. "צוללי מים פתוחים צעירים" מוזמנים להשתתף גם במגוון רחב של קורסי ההתמחות שלנו במגוון נושאים שונים. בגיל 15, לאחר צלילה עם מדריך מוסמך ניתן לשדרג את התעודה לתעודת צולל מים פתוחים (כוכב אחד רגיל) שמוסמך לצלול עד לעומק של 18 מטר. כמובן שניתן גם להמשיך ולהתקדם לקורס צולל מתקדם (כוכב שני) ולצלול עד לעומק של 30 מטר.

שאלה: האם יש כישורים מיוחדים שנדרשים על מנת להשתתף בקורס צולל מים פתוחים?
תשובה: כל אחד בעל בריאות גופנית ונפשית סבירה ובן  12 לפחות יכול להשתתף. עם זאת, במהלך היום הראשון של הקורס תידרשו למלא טופס שחרור רפואי (לחץ להורדת הטופס). במידה ואחד הסעיפים או יותר מסומנים בכן אז הדבר לאוו דווקא פוסל מלהשתתף בפעילות צלילה אך יתכן כי תדרשו להתייעץ ולקבל אישור מרופא המשפחה שלכם. במידה ואתם נמצאים בחופשה ואין לכם רופא לפנות אליו אנחנו נשמח לייעץ על רופא צלילה.

שאלה: האם אני צריך להיות שחיין טוב על מנת להשתתף בקורס מים פתוחים?
תשובה: לא, כל מה שאתה צריך להיות זה מישהו בעל יכולות צלילה שמרגיש בנוח במים.

שאלה: האם צלילה זהו ספורט יקר?
תשובה: כמו בכל תחביב, אפשר להשקיע יותר או פחות.  הכל תלוי ברמת ההתעניינות בענף. ניתן  לשכור ציוד בכדי להוזיל עלויות אף שלטווח הארוך מעבר ליתרונות הנוספים משתלם לרכוש ציוד צלילה אישי.  כמעט בכל מקום שיש בו מים קיימים פעילויות צלילה כך שניתן לצלול גם בלי לטוס או לנסוע למקומות אקזוטיים ומרוחקים. לסיכום, ניתן להנות מפעילות צלילה כמעט בכל תקציב.

שאלה: מה אנו נושמים במיכלי צלילה? חמצן?
תשובה: צוללים נושמים אוויר, לא חמצן. האוויר במכל הצלילה הוא כמו האוויר שאנו נושמים על פני האדמה רק שהוא דחוס לנפח קטן כדי שנוכל להישאר הרבה זמן מתחת למים. בקורסי ה- Nitrox שלנו אפשר ללמוד כיצד להשתמש בתערובות מועשרות בחמצן ומה היתרונות בלצלול עם תערובות כאלו.

שאלה: לכמה זמן מחזיק מיכל צלילה מתחת למים?
תשובה: קשה לענות בצורה מדוייקת כי הדבר תלוי בהמון גורמים כגון: גודל המיכל, עומק הצלילה, סוג הצלילה, רמת הניסיון והפיזיולוגיה של הצולל עצמו ועוד. צוללים שצוללים בים שקט בעומק רדוד יכולים לשהות כשעה מתחת למים עם מיכל צלילה ממוצע.

שאלה: האוזניים שלי כואבות כשאני צולל  לקרקעית הבריכה. האם הם יכאבו לי כשאני אצלול?
תשובה: האוזניים שלך כאבו בגלל הלחץ שהלך וגדל עם העומק. במהלך קורס הצלילה אנחנו נלמד טכניקות פשוטות כדי להשוות את הלחץ ובכך למנוע את הכאב.

שאלה: בסרטים תמיד רואים שצוללים נתקלים בכרישים וצלופחים. האם אני צריך להיות מודאג לגבי בעלי חיים ימיים?
תשובה: רוב בעלי החיים הימיים הם פסיביים או ביישנים. כמה מהם כן עלולים לנשוך או לעקוץ  אבל צוללים יכולים להימנע מכך על ידי פשוט לא לגעת בהם. צוללים הם לא הטרף הטבעי של כרישים ובעלי חיים ימיים אחרים לכן התקפות הן בדרך כלל כתוצאה של התגרות או האכלה ע"י בנ"א. עלינו לזכור שאנו רק מבקרים בעולם התת ימי ויש להתייחס לעולם הזה בכבוד.

שאלה: האם צלילה זה ספורט מסוכן?
תשובה: לא, אבל קיימים סיכונים פוטנציאליים ולכן צריך הכשרה והסמכה מתאימים.

שאלה: אם אני זקוק למשקפיים האם תהיה לי בעיה לצלול?
תשובה: ניתן לצלול עם עדשות רכות אך בשל העובדה כי מתחת למים עצמים גדולים ב- 25% וקרובים ב- 33% אנשים עם מספר נמוך לעדשות. אפשרות נוספת היא לרכוש מסכה אופטית אישית עם המספר המתאים. Sea Tel Aviv תשמח לייעץ לך על הפיתרון המתאים ביותר עבורך.

שאלה: שמעתי שיש בעיה עם לצלול ואחר כך לטוס. כמה זמן צריך לחכות בין צלילה לטיסה? האם זה משנה איזה עומק הצלילה?
תשובה: אין מגבלה לצלול אחרי טיסה אך ההיפך הוא נכון. המלצות DAN  שאומצו ע"י מרבית ארגוני הצלילה הספורטיבית קובעות זמן הפסקה מזערי של 12 שעות בין צלילה לטיסה.
לאחר חופשת צלילה שבה בוצעה סדרת  צלילות אינטנסיבית, ההמלצה היא לחכות יותר מ-  12 שעות. מחשבי צלילה עלולים להיות יותר סלחניים בנוגע לטיסה לאחר צלילה ובנוגע אליהם ההמלצות הן לא להקל בתנאי טיסה לאחר צלילה גם אם המחשב אמר. מעבר לכך, מומלץ להרבות בשתייה של נוזלים (לא אלכוהוליים או משקאות המכילים קפאין) בזמן הטיסה. צלילת הכרות הינה חריגה בכך שהמכון לרפואה ימית קבע שצלילה עד לעומק של 6 מ' וזמן הצלילה לא עלה על 30 דקות, ניתן להסתפק בזמן הפסקה של שעתיים בין הטיסה לצלילה. ניתן להשיג שיפור משמעותי בטווח הבטיחות באמצעות צלילה עם נייטרוקס (אויר מועשר בחמצן) וכמו תמיד ע"י אי מתיחת הגבולות.

שאלה: תמיד רציתי לצלול, אבל אני לא בטוח אם זה בשבילי. האם אני יכול לנסות בלי להירשם לקורס?
תשובה: בהחלט, Sea Tel Aviv מציעה צלילת היכרות בפיקוח אחד המדריכים המקצועיים שלנו. לאחר ישיבה קצרה בכיתה תיכנסו למים ותתנסו בצלילה של 30 דקות לעומק של 6 מטרים.

שאלה: האם קר במהלך הצלילות?
תשובה: טמפ' המים של ים התיכון מתאימה לצלילה בכל ימות השנה. בימי הקיץ החמים הטמפרטורה מגיעה עד ל- 30° C ולכן כל מה צריך זה חולצת לייקרה להגנה מפני השמש. בחורף, טמפרטורת המים יורדת עד ל- 18°C ולכן Sea Tel Aviv תשמח לספק לכם חליפת צלילה מתאימה כדי שיהיה לכם חמים ונעים. באילת טמפרטורת המים נעה בין 25°C בקיץ לכ- 19°C בחורף.

שאלה: כמה זמן מראש מומלץ להירשם לפעילויות הצלילה של Sea Tel Aviv?
תשובה: מומלץ להזמין מוקדם ככל האפשר. כך, אתם מבטיחים לכם את התאריך ושעה שרציתם.  Sea Tel Aviv ינסו למצוא פתרון גם ללא הודעה מראש.

שאלה: באילו מכלים אתם משתמשים בפעילויות הצלילה שלכם?
תשובה: אנו משתמשים במיכלי 7, 10, 12 ליטר אלומיניום (קיים מבחר מצומצם של מיכלי פלדה 15 ליטר) עם מחברי דין ויוק.

שאלה: איך ניתן לשלם עבור פעילויות הצלילה שלכם?
תשובה:ניתן לשלם במזומן או בכרטיס אשראי.

אם יש לכם שאלות נוספות לחצו כאן על מנת ליצור איתנו קשר.

info@seatelaviv.co.il

052-8698080